תסמינים לסרטן שד

השד הנשי מושפע משינויים הורמונאליים שעוברים על גופנו במהלך כל החודש. ההריונות, אף הם, פועלים עליו ומשנים אותו. זוהי הסיבה לכך, כי קשה לקבוע תסמינים לסרטן שד באופן נחרץ, הן מכיוון שקשת תסמינים של סרטן השד היא רחבה ושונה בין אישה אחת לאחרת, והן מכיוון שאפילו אצל אותה אישה, תסמינים לסרטן שד יכולים להתבטא בדרכים שונות ובמצבים שונים. אולם, סימנים מוקדמים לסרטן השד המהווים, כביכול, את מכנה משותף לכל הנשים, ניתן לראות בהופעתו של גוש בשד, אותו, לרוב, ניתן לחוש בבדיקת המישוש השגרתית, שעל חשיבותה (כך לפחות אנחנו מקווים) אין צורך להסביר!

תסמינים לסרטן שד

בשל חשיבות הגילוי והאבחון המוקדם, ההמלצה הגורפת היא, כי כל שינוי בלתי מוסבר בשדיים, במבנם או במרקמם, מצריך בדיקת רופא. אם נרצה לפרט מעט יותר, ישנם סימנים סרטן השד אשר אמורים להוות נורות אזהרה, ואז, חשוב לגשת לרופא מוקדם ככל האפשר, כדי לזכות ביתרונות הגילוי והאבחון המוקדמים, שמעלים את הסיכוי להחלמה (במקרים בהם מדובר באמת בסרטן השד) לכ-90%. בין תסמינים לסרטן שד נכללים תסמינים הכוללים שינויים בתחושה -כרגישות מיוחדת בפטמות, התעבויות עור או גילוי של גוש בבתי השחי או בשד, כאבים, גירויים, או, אפילו שינויים במרקמו של העור ובתחושה שלו למגע היד. בנוסף לשינויים אלה, הסימנים המוקדמים עלולים גם לבוא לביטוי בשינויים במראה השד או בצורתו. תופעות כמו קשקשת או אדמומיות המופיעות לפתע, היווצרות שקעים או גומות בעור שעל השד, הצטמצמות או התנפחות שהסיבה להן אינה ברורה, שינויים בפטמות או הפרשות מהפטמה, עלולות להוות קריאת השכמה לצורך לגשת להיבדק, ומהר ככל האפשר!

חשוב לזכור, כי, במרבית המקרים, את מכירה את גופך ואת שדיך באופן יסודי וטוב יותר מכל רופא שיכול לטפל בך, ולכן, את הראשונה שאמורה לחוש בשינוי כלשהו החל בהם. זוהי הסיבה לכך, כי את היא זו שעליה מוטלת האחריות לזיהוי של כל שינוי המתרחשים בהם!
 
 
 

לייעוץ וקביעת תור
מלאי את הטופס