סימפטום לסרטן השד

קשה מאד לדבר על סימפטום לסרטן השד באופן ספציפי ונחרץ, מכיוון שמגוון סימפטומים לסרטן השד הוא רחב, משתנה בין אישה לרעותה, ואף אצל אותה אישה, הוא יכול להתבטא באופנים שונים כשמדובר על מקרים שונים. אולם, אם נצטרך להתמקד בסימפטום המהווה את המכנה המשותף לכל הנשים, סימפטום סרטן השד המובהק ביותר, הוא הופעתו של גוש חדש בשד. זאת, כמובן, מתוך ההנחה שאנחנו מכירות היטב את מבנה השדיים שלנו והמבנה שלהם, ומקפידות על בדיקת המישוש השגרתית הנדרשת.

סימפטומים סרטן השד

ההמלצה הגורפת היא, כי בכל שינוי בלתי מוסבר החל בשדיים, במבנה או במרקם שלהם, יש לפנות לבדיקת רופא. לכל היותר, בדיקה מקצועית תוכיח כי מדובר בממצא שפיר, והעניין יסתיים בתחושה שנלחצת ממשהו שאולי לא היית אמורה להילחץ ממנו. יחד עם זאת, ישנם סימפטומים סרטן השד שאמורים להדליק נורות אדומות, ואז, את הפניה לרופא, חשוב לעשות מוקדם ככל האפשר, על מנת לאפשר אבחון וטיפול מוקדמים, במקרים בהם מדובר על ממצא "בעייתי". הנה כמה מסוגי הסימפטומים הללו: שינויים בתחושה - כוללים תופעות כמו רגישות מיוחדת בפטמה, התעבות עור או גוש ממשי באזורי בתי השחי או בשד עצמו, כאבים, גירוי ואפילו שינוי במרקם העור ובתחושתו למגע יד. בנוסף לשינויים בתחושה, סימפטום לסרטן השד עלול גם לבוא לידי ביטוי במראה השד ובצורתו. סימפטומים כמו קשקשת או אדמומיות, גומות או שקעים בעור השד, התכווצות או התנפחות לא מוסברת, שקיעת פטמה או שינוי כיוון שלה וגם הפרשות מהפטמה, עלולים להוות התרעה מוקדמת לצורך להיבדק, ולעשות זאת בדחיפות.

דיברנו כבר על הצורך בגילוי מוקדם, אבל חשוב להבין, כי, במרבית המקרים, את זו שמכירה את גופך ואת שדיך טוב יותר מכל רופא נשים או רופא משפחה. ולכן, עליך מוטלת האחריות לזהות כל שינוי וכל תופעה בלתי מוסברת המתרחשים בהם, וללכת לבדיקה של רופא המתמחה בתחום.
 
 
 

לייעוץ וקביעת תור
מלאי את הטופס