ניתוחי שד

כמו הטיפולים בסוגי סרטן אחרים, גם ניתוחי שד מתפתחים כל העת. אם נשווה ניתוח סרטן השד של ימינו לעומת ניתוח לסרטן השד כפי שבוצע מספר עשורים קודם, נגלה, במידה רבה, כי מדובר בהבדלים של שמיים וארץ. לא רק שהטכניקות הכירורגיות והציוד התפתחו, כל הגישה עצמה, הן לסרטן השד והן למטופלות החולות בו, הפכה למקדמת יותר את האינטרסים של החולה. כלומר, ניתוח מסטקטומי (הכולל כריתה שלמה של השד) מתבצע רק לעיתים רחוקות (ורק במקרים בהם אין כל אפשרות אחרת) וניתוח משמר שד (למפקטומי) בשילוב עם הקרנות, תפס את מקום פרוצדורת הטיפול המועדפת, הן על ידי הרופאים והן על ידי הנשים המטופלות.

ניתוחי שד מתקדמים כל הזמן

בשנים האחרונות, הצטרפה אל ניתוחי שד גם קרינה תוך ניתוחית, הליך, שבו, במהלך הניתוח עצמו, מקבלת המנותחת טיפול הקרנה, שמיועד לחסל נקודתית ובמהירות את התאים הסרטניים באזור. מדובר בטכנולוגיה שנחשבת לפורצת דרך, והיא מדויקת ונוחה עד מאד למטופלות בסרטן השד שמתאימות לטיפול מסוג זה. גישה חדשנית זו מבוססת על תוצאות מחקרים מהשנים האחרונות שהראו כי במקרים מסוימים ניתן (ואף עדיף) לרכז את כל טיפולי הקרינה ולתת אותם בטיפול ממוקד אחד. זה הזמן להזכיר, כי כאשר אנחנו מדברים על טיפולי הקרינה הרגילים, אנחנו מדברים על בין 25 ל-35 טיפולים, שמלווים בתופעות לוואי. יעילותה של השיטה הוכיחה את עצמה במרכזים הרפואיים הגדולים לטיפול בסרטן, ובזכות הידע שהצטבר בשנים האחרונות, מוכח כי שיעורי ההצלחה של טיפול זה דומים מאד לשיעורי ההצלחה של הליכי טיפולי הקרינה המסורתיים. כך, החולה מסיימת ביום אחד גם את הניצוח וגם את הטיפול בקרינה, דבר החוסך המתנה ממושכת, ותכנון טיפולי קרינה המתפרשים על בין ארבעה לשישה שבועות רצופים.

האונקולוגיה מתקדמת כל הזמן, ואף ניתוחי שד הופכים לממוקדי מטרה. אבל, באותה העת, ניתן להבחין גם, כי בצד האספקטים המקצועיים והטכנולוגיות המשתכללות, מקפידים גם להתחשב במטופלת, בנוחותה, באיכות חייה ובהעדפותיה.
 
 
 

לייעוץ וקביעת תור
מלאי את הטופס