כירורגית שד

נשים רבות אשר גילו אצלן גוש ממאיר בשד, חוששות מפני ההליך הפולשני בדרך להסרת הגידול אשר עלול לכלול כריתה של השד או הסרה חלקית של השד. במקרים מעין אלו, יש לפנות למנתח שד אשר יוכל לברר האם ניתן לבצע הסרה חלקית של השד ולשמר את צורתו המקורית או שמא מדובר במקרה בו אין ברירה ונדרשת כריתה מלאה של השד.

ד"ר סמדר פקר ניר היא כירורגית שד מוסמכת אשר מטפלת בנשים שלקו בסרטן השד, ותוך כדי הכוונה וייעוץ מקצועיים מסייעת לטיפול רפואי להסרת הגידול עם שימת דגש על שימור הצורה האסתטית של השד. במקרים בהם נדרשת הסרה של הגידול, פנייה למנתחת שד, שמזדהה עם רצונה של האישה בשימור האסתטיות, מסייעת להליך הרפואי של המטופלות, המלווה גם בתמיכה רגשית וייעוץ לגבי הדרכים לשמירה על שלמות השד בעת הטיפול.

כאשר מתקבל ממצא בממגורפיה המעיד על גוש סרטני, ניתן לפנות לביצוע ניתוחים להסרת הגידול במספר אופנים, בהתאם לטיב הגידול: כריתת הגידול ושמירה מיטבית על צורת השד (למפקטומיה); כריתה של מרבית רקמת השד המובצעת כאשר ישנם מספר מוקדים סרטניים בשד; שחזור שד באמצעות השתלת סיליקון בעת הניתוח; דגימת בלוטת הזקיף (הזרקת חומר רדיואקטיבי סביב העטרה לפני הניתוח); הסרת בלוטות לימפה מבית השחי וקרינה תוך כדי ניתוח. 
 
לאחר גילוי של גוש בשד מבוצע טיפול בממוגרפיה,
שתפקידו לזהות את אופיו של הגוש, ולאחר מכן תיתכן גם בדיקה נוספת באולטרה סאונד. ממצא בממוגרפיה שמעיד על גידול סרטני מצריך טיפול אצל כירורג שד לצורך הסרת הגידול. במידה ונדרשת כריתה מלאה או חלקית של השד, ניתן לצמצם למינימום האפשרי את היקף הכריתה על מנת לשמר על צורתו המקורית של השד.

מנתחת שד מוסמכת תדע לשים דגש על אסתטיקת השד ולשפר את מראהו לאחר הכריתה, כך שרמת הפגיעה תהיה מזערית ככל הניתן. ד"ר סמדר פקר ניר, ככירורגית שד ומנתח שד שהעניקה טיפול דומה לנשים רבות אשר לקו בסרטן השד, מסייעת במציאת האיזון בין הצורך בהסרת הגידול לבין שמירה אופטימלית על צורתו המקורית של השד ומבצעת הסרה של גידולים סרטניים באופן זהיר ומיטבי, תוך שימת דגש עם אסתטיקה ומניעת הישנות מקרים דומים של גושים ממאירים.
 

לייעוץ וקביעת תור
מלאי את הטופס