כירורגיית שד

כירורגיית שד הינו תחום התמחות רפואי, העוסק בכל הנוגע לשד, מבנהו, מראהו וכן הלאה. כירורגיה של השד נדרשת במיוחד במקרים בהם מדובר בסרטן השד, והחולה ניצבת בפני הצורך לבחור בין הסרה חלקית של השד בניתוח המכונה "ניתוח משמר שד" (או למפקטומי) לבין ניתוח כריתת שד מלא (מסטקטומי). כמובן, אנחנו מדברים על המקרים בהם אכן קיימת הבחירה בין שני סוגי הניתוחים, ולא על המקרים בהם הנסיבות מכתיבות כריתה מלאה של השד. אולם, גם במקרים כאלה, ייעוץ עם כירורגית שד יכול לסייע, מאחר ושליטתה בתחום כירורגיה של השד יכולה לצמצם את היקף הכריתה הנדרש למינימום הכרחי, או לאפשר לה להציע לשלב טיפולים חדשניים יותר (כמו ביצוע טיפול הקרנה בזמן הניתוח), אשר יכולים לסייע לחולה לשוב לאיתנה בדרך מהירה וקלה הרבה יותר.

כירורגיית שד

למרות שהנטייה הכוללת כיום בתחום כירורגיית שד היא לצמצום הליכים פולשניים במידת האפשר, עדיין, קיימים מקרים בהם תידרש כריתת שד מלאה. בין המקרים המיוחדים הללו ניתן למנות מקרים בהם הגידול ממוקם במרכזו של השד או ישירות מאחורי פטמת השד, מקרים של שדיים קטנים מאד, שההסרה החלקית עלולה לפגום בצורתם, הימצאותם של כמה מוקדים טרום-סרטניים, הימצאותם של כמה מוקדי סרטן פעיל בשד וכד'. בכל המקרים הללו, ובעוד רבים אחרים הנוגעים לסרטן השד, ייעוץ עם כירורגית שד מקצועית ובעלת ניסיון רב, יכול להביא לשיפור ניכר במצב, שלא לדבר על שימת הדגש על איכות החיים שלכן והאסתטיקה.

הנחת היסוד ממנה יוצאים כיום כל הכירורגים האונקולוגיים היא, זהה - המטרה העליונה היא מציאת האיזון המושלם. כלומר, השגת התוצאות האסתטיות ביותר, מצד אחד של הדילמה, ומצד שני - גם לא לפגום בסיכויי הוצאת הגידול כולו. למרות זאת, השורה התחתונה היא, כי רופאה (אישה) המתמחה בכירורגיית שד, תוכל לספק, בצד הליווי המקצועי והידע המתאים, גם את ההזדהות ואת ההקפדה האמיתית על שמירת תחושת הנשיות האמיתית של המטופלת.
 
 
 

לייעוץ וקביעת תור
מלאי את הטופס