גילוי מוקדם של סרטן שד

בכל שנה, קרוב ל-1,000 נשים נפטרות מסרטן השד או מסיבוכים הקשורים (ישירות או בעקיפין) למחלה. המספר מפחיד למדי, ואם נזכור כי סרטן זה נחשב לסוג הסרטן הנפוץ ביותר נשים העולם המערבי, וכי אפילו רק בישראל, לוקות, בכל שנה, קרוב ל-4500 נשים במחלה, נבין כי גילוי מוקדם של סרטן שד בהחלט משחק תפקיד בסיכויי ההחלמה ויכול לצמצם באופן ניכר את אורך הדרך אותה צריכה לעבור האישה מרגע גילוי מוקדם לסרטן השד ועד להחלמה המלאה.

גילוי מוקדם של סרטן שד - זה באמת משחק תפקיד כ"כ משמעותי?

בשנים האחרונות, התפתחה הרפואה האונקולוגית באופן ניכר למדי - הטיפולים השתכללו והפכו למודעים יותר להשפעה על איכות המטופלת, וגם האפקטיביות שלהם, במיוחד לנוכח תופעות הלוואי הנלוות אליהם, הלכה וגברה. אולם, בכל הנוגע לתחום גילוי מוקדם סרטן השד מוביל בראש טבלת ההתפתחויות, שכן, כיום, בשל המודעות הרבה לנושא, גילוי סרטן השד, לעיתים קרובות, מתחיל בבדיקה עצמית שגרתית של האישה, או בעת ביקור סדיר אצל רופא הנשים. כך שבד בבד עם התפתחות ריפוי סוגי הסרטן השונים, גילוי מוקדם של סרטן שד מעמיד את סיכויי ההחלמה המלאה של אישה החולה בסרטן השד על כ-90%!

כשרובן הנשים מחלימות בזכות המודעות הגוברת והולכת לנושא והתקדמות הטיפולים בני ימינו. כך שהתשובה לשאלה איך מטפלים בסרטן השד, כאשר היא ניתנת כיום, בעולם המודרני, שונה בהרבה מזו שהכרנו לפני שנים. ריפוי סרטן השד, כמו גם העיסוק בסוגיה איך להימנע מסרטן השד, גורמים לכך, כי במקרים בהם הגידול מתגלה בשלביו המוקדמים, לצד האישה החולה בסרטן השד עומדים למעלה מ-90% להגעה להחלמה המלאה.

בניגוד לסוגי סרטן אחרים, שמרביתם אינם ניתנים למישוש גם ביד בלתי מנוסה, ולעיתים קרובות הם מתגלים רק עם הופעתם של סימפטומים אופייניים בשלב מאוחר יותר, גילוי מוקדם של סרטן שד אפשרי ואינו מצריך מהאישה שום מאמץ מיוחד, מידע או כלים מקצועיים - רק מודעות, ומודעות זו, עשויה להוות את לשון המאזניים גם עבורך!
 

לייעוץ וקביעת תור
מלאי את הטופס