איך מטפלים בסרטן השד

סרטן השד נחשב לגידול סרטני נפוץ ביותר אצל נשים החיות בעולם המערבי. רק במדינת ישראל לבדה, חולות בכל שנה כ-4500 נשים בסרטן זה, כשרוב הנשים מחלימות בזכות המודעות הגוברת והולכת לנושא והתקדמות הטיפולים בני ימינו. כך שהתשובה לשאלה איך מטפלים בסרטן השד, כאשר היא ניתנת כיום, בעולם המודרני, שונה בהרבה מזו שהכרנו לפני שנים. ריפוי סרטן השד, כמו גם העיסוק בסוגיה איך להימנע מסרטן השד, גורמים לכך, כי במקרים בהם הגידול מתגלה בשלביו המוקדמים, לצד האישה החולה בסרטן השד עומדים למעלה מ-90% להגעה להחלמה המלאה.

איך מטפלים בסרטן השד?

מאידך, בניגוד לנתונים המשמחים אותם הבאנו בפתיח, עדיין, בכל שנה נפטרות כ-1,000 נשים מסרטן השד ומסיבוכים הקשורים במישרין או בעקיפין למחלה. כך שלעיתים קרובות, השאלה התמימה איך ניתן לטפל בכאבים בשד מניחה את אבן הפסיפס הראשונה בדרכה של האישה שעדיין אינה מודעת למתרחש בגופה, במסע שבו תוצאותיו הסופיות תלויות, במידה רבה, בגורמים שאינם נתונים בשליטתה.

איך להימנע מסרטן השד?

ניתן לומר, ואולי אפילו, במידה מסוימת של בדיחות הדעת, כי הדרך הטובה ביותר להימנע מלחלות בסרטן השד, היא... להיוולד גבר, שכן, על כל כ-100 נשים הלוקות במחלה, לוקה בה גבר אחד בודד. אולם המגדר הוא רק הדובדבן שבקצפת, מאחר וקיימים גורמים נוספים המעלים או מקטינים את הסיכויים ללקות בסרטן השד. גורמים כמו גיל (הסיכון עולה ביחס ישר לגיל), הקפדה על אורח חיים בריא, גנטיקה טובה, ועוד אי-אילו גורמים נוספים, אף הם חוברים יחדיו ויוצרים את מארג הסיכויים לשבט או לחסד.

אם כן, קיימים גורמים שאינם בשליטתנו (כמגדר או גנטיקה), אולם לצידם, קיימים גם גורמים שהם בשליטתנו (כאורח חיים בריא, הקפדה על שנת לילה בריאה וגילוי מוקדם בשל מודעות לנושא). אף גורמים אלה עשויים להוות את ההבדל בין מצב בריא למצב של מחלה, בין סיום עצוב או סיום משמח לסיפור האישי שלך!
 

לייעוץ וקביעת תור
מלאי את הטופס